• PRIPRAVUJEME SA NA NÁŠ LETNÝ TÁBOR

     • Športový klub Vlči Parkour organizuje toto leto už 2. ročník letného parkour tábora. Celý týždeň sa budeme venovať parkouru a freerunningu.

      Letný parkour tábor je určený pre tých ktorí ovládajú parkour, alebo chcú parkourom len začať.  Na našom tábore sa budeme venovať aj iným aktivitám, ktoré k zdravému tréningu patria. Nebudú chýbať výlety do prírody a hlavne veľa zábavy.  

      Ubytovaní budeme v Dome sv. Jozefa v Terchovej, priamo v centre tejto rázovitej dediny. Priestory sú úžasné. 

       

       

      Už teraz máme pripravený zaujímavý a bohatý program počas celého tábora, na ktorom sa deti nudiť určite nebudú. Okrem športu a zábavy, doprajeme deťom aj relax vo wellnes, kde si budú môcť aj zaplávať v plaveckom bazéne. 

       

      Veríme, že sa aj tento rok vydarí náš tábor a budeme sa môcť tešiť na zrealizovanie ďalšieho už tretieho ročníka na budúci rok. 

      Na našej stránke vám pravidelne prinesieme každý deň fotogalériu, ako trávime náš každodenný deň v letnom parkour tábore. 

     • Šamorín zažije olympijskú atmosféru, na ktorom vystúpi náš športový klub

     • Olympijské hry budú pre Slovákov oveľa bližšie ako kedykoľvek predtým. Atmosféru najväčšieho športového sviatku prenesie do Šamorína od 23. júla do 8. augusta, teda v čase Hier XXXII. olympiády v Tokiu, Olympijský festival. Náš športový klub Vlči Parkour nebude chýbať na tejto akcii. 

      Na návštevníkov čaká 17 dní športovania, kvalitnej zábavy i dobrého jedla. Slovenskí fanúšikovia tentoraz vzhľadom na známe obmedzenia do Tokia nemôžu, ale nemusia zúfať. Rezort x-bionic sphere v Šamoríne sa počas letných prázdninových dní premení na veľký olympijský areál. Slovenská športová akcia leta so zameraním na celé rodiny prinesie návštevníkov pocity, ktoré prežívajú návštevníci olympijských hier.

      Jedným z motívov usporiadania festivalu je návrat detí k športovaniu. Mnohé atrakcie sú určené pre najmladších, ktorí nemali v posledných mesiacoch veľa možnosti rozvíjať svoje pohybové aktivity. Pre najmenších sú pripravené aj koncerty obľúbených interpretov Spievankova a Paci Pac. „Návštevníci sa dozvedia viac o olympizme, dostanú možnosť zistiť, v ktorom športe sú dobrí. Bola by som rada, ak by sme v Šamoríne našli našu budúcu tenisovú hviezdu. Teším sa, že si s mnohými návštevníkmi zapinkám pre radosť,“ povedala ambasádorka Olympijského festivalu Dominika Cibulková, bývalá úspešná slovenská tenistka. Ďalšími ambasádormi sú Anastasia Kuzminová, Róbert Vittek a Expl0ited.

      Do Šamorína pozvali aj náš športový klub Vlči Parkour, ktorý predvedie parkourové triky. Veríme, že deťom na Slovensku ukážeme ako sa dá bezpečne trénovať a športovať. Tešíme sa na túto akciu, kde sa zúčastníme aj my. Náš klub bude účinkovať na pódiu 25.7. 2021 počas celého dňa. 

     • Prvé kolo Slovenského pohára JIPAST v Parkoure

     • Organizátorom tohto historického štartu bol klub Malina Gym Malinovo a miestom Centrum gymnastických športov v Malinove. 

      SGF vybavila halu super modernou nafukovacou parkúrovou dráhou, bezpečnou najmä pre mladšie vekové kategórie. Aj toto vybavenie nepochybne dopomohlo k tomu, že napriek dlhej pauze v pravidelnom tréningu pretekári zvládli súťaž bez zranení (s výnimkou jednej narazenej päty).

      Celkovo sa v súťaži predstavilo 57 pretekárov v 4 vekových kategóriách z 8 klubov Slovenska, ktoré sú registrované v SGF ( Skill Lab Bratislava, Malina Gym Malinovo, TJ Lokomotíva Bánov, Pohybovňa Malacky, Limitless Academy Liptvoský Mikuláš, Vlčí parkúr Žilina, AriwaGym Bratislava a GK Nové Zámky. Teší nás, že medzi štartujúcimi bolo aj 7 dievčat.

      Súťažilo sa v disciplíne Speed Run, na správnosť výsledkov dozeral hlavný rozhodca Vladimír Zlatoš a rozhodca Roman Bíro. K hladkému a rýchlemu priebehu pretekov výrazne dopomohlo využitie elektronickej časomiery. 

      Po súťaži pretekári, ktorí si chceli vyskúšať aj druhú súťažnú disciplínu Free Run mali túto možnosť aj s hodnotením kvalifikovaných rozhodcov.