• Gymnastické výzvy 2023

     • Zverejnené: 23.1. 2023

      Spoločné stretnutie zástupcov klubov všetkých sekcií ukázalo v sobotu 21.1. 2023 v Banskej Bystrici, aká potrebná je diskusia aj na úrovni predsedov a riadiacich pracovníkov klubov. Sekcie si každoročne organizujú svoje stretnutia k odborným témam, ostáva ale veľa tém, ktoré je potrebné prediskutovať na spoločnom fóre. Začiatok roka je ideálny čas na takýto druh stretnutia. 

      Víkendový program začal v piatok praktickým seminárom a ukončením série prednášok Ekonómia v športe, ktorý sme zorganizovali v spolupráci s firmou Economy in Sport a ktorý viedla Ing. Alica Fisterová. Päť večerných online stretnutí, ktoré predchádzalo piatkovému prezenčnému školeniu, priblížilo našim členom systém verejných financií, legislatívu, ekonomiku aj daňovú problematiku. Všetky oblasti veľmi potrebné v každodennom živote klubov, ale aj členov SGF pri zúčtovaní akcií. Seminár bol pre členov SGF zdarma a prístupný všetkým prihláseným. 

      Pozvanie prezidentky k okrúhlemu stolu prijalo 38 klubov a vyše 70 členov, medzi ktorými nechýbal ani náš športový klub Vlči Parkour. Na tomto stretnutí sa zúčastnil riaditeľ športového klubu Pavol Konštiak, trénerka klubu Barbora Tomášková a asistent trénera Samuel Martinský.  Prezidentka SGF Monika Šišková previedla účastníkov najdôležitejšími okamihmi federácie v roku 2022, priblížila oblasti, na ktorých sme začali pracovať a stručne predstavila plány do roku 2023.

     • 2.kolo Slovenského pohára JIPAST v Parkoure - Celoštátne kolo

     • Nový úspech nášho športového klubu:

      Jakub Sliva: Čas: 0:58:25
      Dávid Mazák: Čas: 0:53:91
      Samuel Kovár: Čas: 0:45:05
      Mattias Očko: Čas: 0:50:25
      Filip Grečnár: Čas: 0:47:19

      Súťaž: 2.kolo Slovenského pohára JIPAST v Parkoure
      Kolo: Celoštátne kolo

       

     • Pripravujeme sa na ďalšiu súťaž

     • Zverejnené: 15.11. 2022

      2.kolo Slovenského pohára JIPAST v Parkoure

      Dátum od 03.12.2022

      Typ podujatia PK Domáce súťaže

      Miesto konania Inter Bratislava

      Organizátor MALINA Gymnastické centrum

      Usporiadateľ MALINA Gymnastické centrum

      Sekcia Parkour

                                               Program

      Dátum Popis programu

      03.12.202212:30 - 13:00 Príchod a prezentácia pretekárov 13:00 - 14:15 tréning na ploche 14:15 - 14:25 Porada trénerov a rozhodcov 14:30 - 14:45 Otvorenie pretekov a začiatok 14:45 - 17:00 Preteky SPEED RUNNING 17:15- 17:45 Vyhlásenie výsledkov

     • Parkour vám dáva krídla

     • Zverejnené: 4.11. 2022

      Parkour - pôvodne Le Parkour - vznikol vo Francúzku, ako obyčajná detská hra na nindžov a Jackieho Chana. Deti vyrastajúce na parížskom predmestí mohli behať a skákať po školských zariadeniach a betónových uliciach.

      Stalo sa vám niekedy, že si idete pokojne ulicou a zrazu pred vás niekto dopadne po trojmetrovom efektnom páde zakončenom kotrmelcom, dvihne sa bez akéhokoľvek škrabanca a začne ďalej bežať a skákať? Tak to ste po prvýkrát videli adrenalínový šport – parkour.

      Postupne sa tento šport začal rozvíjať a z obyčajnej detskej hry sa začal stávať tento adrenalínový šport a to hlavne po spojení pôvodného pouličného parkouru s gymnastikou a bojovým umením. Cieľom  parkouristu je dostať sa z jedného bodu cez rôznu prekážku na druhý čo najefektívnejším spôsobom. Samozrejmosťou je bez akejkoľvek technickej pomôcky a taktiež veľké plus sa pripisuje tomu, kto nebude používať ani žiadne ochranné pomôcky.

      Pokiaľ aj vás tento šport zaujal a chceli by ste si len tak sem tam skočiť zo strechy na strechu, počítajte s tým, že to nebude také jednoduché. Ako v každom športe aj tu platí – ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Takže vaša príprava začne v telocvični, kde si musíte natrénovať veľa techník skokov a hlavne dopadov. 

      Parkour sa v médiách objavuje ako šport, ktorý je zameraný na efekt, sledovať postavy zdolávajúce mestskú džungľu za sprievodu dobrej hudby je skutočným pôžitkom. Ak sa vám páči tento šport aspoň na pohľad, neváhajte si ho pozrieť vo filmoch ako Jump London alebo Jump Westminster.

      Ak sa chcete naučiť parkour alebo gymnastiku na profesionálnej úrovni, prihláste sa na naše tréningy do Žiliny.  Naše tréningy sú určené pre deti od 6 do 14 rokov.